690 923 080

Zadzwoń

07:00-17:00

Pon. - Sob.

Bezpłatna

Wycena

We speak

English

Eco

R32

Czas montażu klimatyzatora

 

Przybliżony czas montażu klimatyzatora zależy od danego modelu i rodzaju jednostki. Urządzenia kompaktowe znacznie różnią się swoją techniką instalacji od tych typu split i multisplit.

 

Klimatyzatory są urządzeniami, które spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim mogą one efektywnie schładzać i ogrzewać powietrze, a także oczyszczać je z bakterii i roztoczy, cząstek kurzu oraz alergenów. Montaż systemów klimatyzacji zależny jest od kilku czynników. Głównie od wielkości danej jednostki, a także od długości instalacji. Klimatyzator split ma stosunkowo niewielki rozmiar, dlatego też pasuje do aranżacji wnętrz mało ustawnych lub też o niedużym metrażu. Montaż domowej klimatyzacji w mieszkaniu lub w domu, trwa średnio od 4 do 10 godzin. W przypadku, gdy klimatyzator split jest mało skomplikowaną jednostką, czas poświęcony na jego pełną instalację, również ulega znacznemu skróceniu.

 

Instalacja klimatyzacji multisplit – poszczególne etapy jej montażu

 

Instalacja klimatyzacji multisplit,rozpoczyna się od przymocowania jednostek wewnętrznych do ścian lub sufitów. W tym celu przydają się odpowiednio dobrane akcesoria montażowe. Klimatyzatory typu multisplit wymagają wykonania niewielkiego otworu na przewody, łączące poszczególne jednostki wewnętrzne z jednostką zewnętrzną. Przez ściany należy zatem przeprowadzić rury i przewody elektryczne. W tym celu można posłużyć się wiertnicą, zaś w przypadku ścian z betonu komórkowego, wystarczy wiertarka z otwornicą. W przypadku klimatyzatora typu multisplit, warto ustawić jednostkę zewnętrzną w taki sposób, aby znajdowała się ona w możliwie jak najbliższym otoczeniu jednostek wewnętrznych. Najlepiej wybrać także miejsce zacienione. Przewody łączące jednostki wewnętrzne z zewnętrzną, należy zabezpieczyć w ścianie specjalnymi bruzdami lub listwami.

 

0
    0
    Twoje zakupy
    Koszyk jest pustyWróć do sklepu

    Napisz do nas!